Tänään kerron Hesarissa aloittelevani väitöskirjaa. Voi kai sitä itselleen tälläkin tavoin luoda pientä painetta tutkimuksen tekemiseen, heh.
Jutun teki freetoimittaja Terhi Pietikäinen, joka oli saanut idean jututtaa minua Älä osta mitään -päivän kunniaksi blogeja selaillessaan. Kuvaajana toimi Sirpa Räihä.
Hieno juttu! Se oli kuin kirjailijahaastattelu tai jotain. Blogien merkitys on kasvamassa täällä meillä Suomessakin.
Kiitokset jutusta kuuluvat tietysti toimittajalle
Mutta toki olen ilahtunut siitä, että Kulutusjuhla pääsi näin esille ja osoittaa, että blogi voi olla muutakin kuin se perinteinen nettipäiväkirja.
kiva juttu kyllä. Ja söpö kahvikuppikuva
Hyvä juttu ja kelpo kuva!
Teppo, kiitän! Ja kivahan se on, että joskus minusta on söpöjäkin kuvia julkisessa levityksessä
Justin: Otan mallia sinusta, niin kaikki onnistuu
Eli siis pitää ilmoittaa Hesarissa, niin saa itseensä vauhtia!
No mulla on niin tylsä aihe ihmisten mielestä. Ei sillä Hesariin pääse, vaikka olis jo valmis kirja painossa
Kissimirri: Joo, hiukkasen alkoi lehtijutun myötä ahdistaa, ettei ole edes tutkimussuunnitelmaa tehnyt

Mediaseksikäs aihe on toki eduksi julkisuuden saamiseksi